• hirek.png

Vannak még bérelhető ingatlanok a gyáli kisvállalkozói parkban. Tizenegy Pest megyei önkormányzat, köztük Gyál Város Önkormányzata nyert el több mint 2 milliárd forintot a települések vállalkozói parkjainak fejlesztésére, korszerűsítésére.

A kormány 2016-ban döntött arról, hogy 2021-ig összesen nyolcvanmilliárd forint célzott pénzügyi támogatást nyújt Pest megyei vállalkozások és önkormányzatok fejlesztéseire, mert a közép-magyarországi régió részeként Pest megye a hozzá hasonló fejlettségű megyékhez képest kevesebb európai uniós fejlesztési forráshoz juthat a 2014-2020-as időszakban. A gyáli  önkormányzat a Bem József utca és a Bartók Béla utca sarkán elhelyezkedő 2,5 hektáros területen alakította ki a kisvállalkozói parkot. A területalakítás során létrejött 10 db önálló ingatlant az önkormányzat bérbe kívánja adni azon helyi vállalkozásoknak, amelyek jelenleg a lakóövezeten belül találhatóak. A bérleti konstrukció nagy segítséget jelent a beköltöző cégeknek, hiszen nem kell nagy összeget területvásárlásra fordítaniuk. A kisvállalkozói park célja a település lakóövezeteiből, az infrastrukturális kötöttségektől fejlődni nem tudó vállalkozások  (például: autószerelő műhely, fényező műhely, autómosó, kisebb üzem stb.) segítése, mindezek eredményeként pedig új munkahelyek teremtése. A nettó 200 millió forint összköltségű beruházásból az önkormányzat kiépítette az utat és az infrastrukturális feltételeket, illetve a pályázat részeként a város zöldfelülete is növekszik, hiszen 217 darab fát is ültettek a területen. Várhatóan a beruházás egyfajta indikátora is lesz majd a területnek, hiszen már van beruházó, aki a mellette lévő 2 hektárt megvásárolta, amelyen tovább gyarapítja a gyáli vállalkozások sorát. A beköltöző cégek a bérleti díjon kívül az iparűzési adóval is növelik majd a város költségvetését.

A gyermeknevelés támogatása a járványügyi készültség alatt sem állhat le, ezért az idén is 1,5 milliárd forintnyi támogatást vehetnek igénybe az önkormányzatok a gyermekétkeztetés fejlesztésére - jelentette be Varga Mihály. A pénzügyminiszter kiemelte: a pályázat keretében konyhák, étkezők felújítására, fejlesztésére, vagy akár új konyhák létesítésére is lehetőség van.  Az elmúlt 5 évben összesen 554 település konyhája újulhatott meg mintegy 14 milliárd forintból - tette hozzá. A Pénzügyminisztérium pályázatával 2015 óta nyílik lehetőségük az önkormányzatoknak állami támogatást igényelni ahhoz, hogy az általuk fenntartott, gyermekétkeztetést biztosító helyiségeket felújítsák.

    A pályázat idei fordulójában az elsődleges cél továbbra is a bölcsődei vagy óvodai konyhák fejlesztése. 2020-ban a nagyobb volumenű beruházásokra és a folyamatosan növekedő építőipari költségekre tekintettel, a maximálisan igényelhető támogatási összeg emelkedett. Új főzőkonyha, illetve meglévő konyha fejlesztéséhez a korábbi 40 millió forinthoz képest az idén 100 millió forintra lehet pályázni. A pályázatok benyújtásának határideje: 2020. augusztus 13. A pályázatot elektronikus úton lehet benyújtani.